Інформація батькам для ознайомлення дітей з коронавірусом Covid-19 у доступній форм (рекомендоваон МОН):

“Дізнайся про свою силу”: МОЗ України та телеканал ПЛЮСПЛЮС запустили ролики для дітей

Зараз дуже непростий період для всіх, і помилково вважати, що діти нічого не помічають. Вони на це реагують, навіть якщо просто віддзеркалюють поведінку батьків.

Як говорити зі своїми дітьми про коронавірусне захворювання 2019 року (COVID-19)?

8 порад, як заспокоїти і захистити дітейЮНІСЕФ

1. Ставте відкриті запитання та слухайте
2. Будьте чесні: поясніть правду словами, зрозумілими для дітей
3. Покажіть їм, як захистити себе та своїх друзів
4. Запевніть їх, що все буде добре
5. Перевірте, чи не відчувають вони стигму та чи вони її не поширюють
6. Шукайте помічників
7. Дбайте про себе
8. Обережно закінчуйте розмови

ДІТЯМ ВАРТО РОЗПОВІДАТИ ПРАВДУ про те, що відбувається. Вони все помічають. Коли інформація відсутня, малеча починає застосовувати свою уяву та фантазію – це сприятливе підґрунтя для тривоги. Говорити потрібно лише правду, але спрощувати її: не використовувати складних термінів, не описувати детально наслідки захворювання. Те, як подавати інформацію, залежить від віку дитини. Дітям дошкільного віку, наприклад, можна пояснювати це через гру.

ПОЧАТИ ІЗ СЕБЕ.Насамперед батькам варто звернути увагу на своє ставлення до карантину та епідемії. Діти часто віддзеркалюють поведінку батьків, тож вони можуть передавати їм свою тривожність. Батьківська поведінка має транслювати спокій і впевненість, тоді у дитини буде розуміння того, що все вдасться подолати.

Динаміка поширення короновірусу в Україні (оновлюється):

Перегляд за посиланням: https://covid19.gov.ua/